Smaki Andaluzji od kuchni

wpis w: Strefa wiedzy | 0

UPEMI jako Lider międzynarodowego projektu prowadzonego w ramach europejskiego programu Erasmus + wspólnie z dwoma szkołami gastronomicznymi realizuje działania w hiszpańskiej Andaluzji – ojczyźnie flamenco.

 

Obecnie mija drugi tydzień pobytu 30 osobowej grupy uczniów i uczennic z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. J. Iwaszkiewicza w Ciechanowcu, gdzie uczniowie odbywają staże w obiektach gastronomiczno-hotelarskich w Martos i Cordoby.

 

Martos to trzecie miasto w Andaluzji (Hiszpania), nieopodal Jaén, liczące około 25 tys. mieszkańców, gdzie uczniowie biorący udział w projekcie UPEMI odbywają staże. Miasto znajduje się na zachodnim szczycie pasma górskiego Sierra Jabalcuz, a jego gospodarka opiera się na rolnictwie, w szczególności na uprawie drzew oliwnych. Martos jest uważany za pierwszego producenta oliwy z oliwek na świecie.

 

Cordoba to kolejne miasto w południowej Hiszpanii, nad rzeką Gwadalkiwir, stolica prowincji Cordoba, w regionie Andaluzji, gdzie młodzież odbywa staże w projekcie UPEMI. Kordoba to przede wszystkim ośrodek przemysłowy, naukowy oraz turystyczny o znaczeniu światowym.

 

Obecnie uczniowie pracują w tawernach, restauracjach i hotelach, które w rejonie reprezentują bardzo wysoki poziom usług i uchodzą za prestiżowe miejsca chętnie odwiedzane przez gości. Ten wyjazd na staże to nowe i ekscytujące doświadczenie dla uczniów. To nie tylko praca w nowych, nieznanych warunkach ale także podróż do świata kultury, zabytków i kuchni andaluzyjskiej oraz odmiennego klimatu. O tym, że jest to wspaniała przygoda dla tych młodych ludzi przekonywać nikogo nie trzeba, a że dobre humory ich nie opuszczają niech świadczą krótkie relacje fotograficzne ze wszystkich miejsc.

 

Od 15 lipca wyrusza kolejna grupa , tym razem 16 uczniów i uczennic z Zespołu Szkół Gastronomicznych z Białegostoku do Grenady, a pod koniec miesiąca ostatnia grupa młodzieży z Ciechanowca.

 

 

Zostaw Komentarz